PRESIDENTSKIFTE
Bjarne Paulsrud overtok som president 4.6.24 etter Carsten Schuerhoff.
Dagens treminutter var ved Eivind Skogseide. Vi fikk et lynkurs i Rotarys virksomhet og verdigrunnlag. "Service above Self" er overskriften. Løst oversatt til norsk blir det "Omtanke uten Baktanke".
Borger Løfsgaard leste sekretærrapporten. Aktiviteten har vært høy, slik skikken er.
Schuerhoff takket for seg. Det har vært et rikt Rotaryår. Tusen takk til mange gode hjelpere, uten dem stopper alt. Tur til Fredrikstad var et høydepunkt.
Paulsrud takket for tilliten. Han ser framover. Vi har mye å ta tak i: Oppfølging av seminaret om visjoner, jubileumsfeiring, nye medlemmer fra Groruddalen RK.
Så var det mat, som får terningkast 6. Spekemat med tilbehør i rikelige mengder. De faste postene holdt et høyt nivå: Kongens skål, taler, sanger, humorinnslag. Kaffe avec, kransekake og god prat rundet av kvelden.
Tor Jakob Smeby
13. oktober 2025
IVAR LEVERAAS
Ivar Leveraas besøkte klubben 7. oktober. Han fortalte fra et langt liv i politikken.
9. oktober 2025
STORTINGSVALGET
Professor Johannes Bergh besøkte klubben for noen dager siden. Hans tema var stortingsvalget.
3. september 2025
JUBILEUMSFEST
Bryn Rotary Klubb er 65 år i år. Jubileumsfesten ble arrangert 26. august.
30. august 2025
Kari Svendsen i Trosterudvillaen
Kari Svendsen i Trosterudvillaen torsdag 11. september kl 18.
2. juli 2025
SISTE MØTE FØR FERIEN
Siste møte før ferien var 17. juni. 47 medlemmer og ledsagere møtte.
22. mai 2025
DEN FRUKTBARE HALVMÅNE
Sylvi Haldorsen besøkte klubben 13.5.25. Hun fortalte om "Den Fruktbare Halvmåne".